Pamiętaj mnie

 
 
 
 

Uwierz w siebie!

Uwierz w siebie!

Mówią, że wiara jest w stanie przenosić góry i stwierdzenie to wcale nie mija się tak bardzo z prawdą. Jeśli wierzymy we własne siły, mamy dość energii i zapału by wziąć się za siebie, ćwiczyć, utrzymywać zdrową dietę i stawiać czoła wszelkim przeciwnościom. Często jednak wiara w siebie jest wartością deficytową. Podobno niektórzy się z nią rodzą, inni nie. Ci drudzy muszą się jej nauczyć, co wcale nie jest takie trudne.

Zacząłeś uprawiać jogging, ale w połowie dystansu stwierdzasz, że wysiłek okazuje się zbyt wielki? Chcesz się poddać i wrócić na wygodną kanapę? Nie myśl o bólu i wysiłku, przekieruj swoje myśli na inny tor. Jeśli biegniesz staraj się prowadzić ze sobą wewnętrzny dialog o tym chociażby jak dobrze wziąć się wreszcie za siebie. Możesz też oderwać swoje myśli od walącego serca i obciążonych mięśni – licz budynki które mijasz, skupiaj się na regularnym oddechu, stwórz ze swojego ducha oddzielny byt, niewrażliwy na zmęczenie i ból.

Patrzysz w lustro i widzisz nazbierane kalorie, układające się w fałdki tłuszczu. Nie myśl o tym. Podejmij decyzję o regularnych ćwiczeniach i lepszej diecie. Teraz wyobraź sobie siebie za powiedzmy pięć lat. Bez napompowanego brzuszka, bez problemów z sylwetką. Zobacz jak na twarzy rozkwita zadowolenie z siebie, wyobraź sobie jak się poruszasz, jak gestykulujesz. Oto wersja Ciebie, której się udało, oto Twój cel, który jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli brak Ci motywacji, wejdź w skórę tego swojego przyszłego „ja”, pożycz od niego trochę pewności siebie i wiary we własne siły.

Musimy nauczyć się wydobywać nasze ukryte możliwości, bo prawdziwa siła nie bierze się wcale z mięśni. Komentatorzy sportowi często skupiają się na woli walki i kondycji psychicznej zawodników. Z nami jest podobnie. Jeśli rozbudzimy w sobie prawdziwą chęć do walki, płonąć będzie żywym ogniem. A ogień ten spali wszystkie zbędne kalorie.

Wstaw na stronę:

Powrót do listy artykułów

Komentarze

Nie ma komentarzy

Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowana(y) i Twój komentarz pojawi się po sprawdzeniu przez moderatora


Najnowsze komentarze

2014-12-12 08:22:40 - Dodany przez !olalala - Dodany do przepisu Pizza bianca

ze zszywki mnie przygnało :)
nie wiedziałam, że to sie nazywa biała pizza, w polskich pizzeriach nie spotkałam sie z taką nazwą, z resztą wszystko jest z sosem pomidorowym ;) ale pogrzebałam w google i może wiecie, jaka jest różnica między pizza bianca sfogliata a pizza bianca alla romana ?

2014-11-26 18:25:43 - Dodany przez !dandyska - Dodany do przepisu Dżem z jeżyn i jabłek

jak zrobić dżem z jeżyn i jabłek z żelfiksem?

2014-11-04 18:13:16 - Dodany przez !zaba - Dodany do przepisu Mieso duszone z cebulką

20 minut to za mało

2014-10-21 12:54:18 - Dodany przez Agatta - Dodany do przepisu Muffinki bananowe

muffiny nie są suche, to zasługa oleju oraz bananów, generalnie babeczki z masłem są bardziej suche, a te na oleju wilgotniejsze :)

2014-10-20 19:42:51 - Dodany przez !kinga - Dodany do przepisu Muffinki bananowe

Witam.Babeczki wygladaja na wyrosniete.A czy sa rowniez wilgotne? To dla mnie wazne, czesto sa "suszki"ktorych nie cierpie.

Wszelkie prawa zastrzeżone Gwiazdywkuchni.pl - Przepisy kulinarne